Životní konstelace

Individuální konstelace

Individuální životní konstelace je formou osobního a rodinného poradenství, které vychází ze stejných principů, jako práce ve skupině, jen se místo zástupců používají pojmenované papíry či předměty a v konstelaci zastupuje také průvodce. Osobní konstelace pomáhá k náhledu, diagnostice i pochopení naší situace, včetně podstatných souvislostí s naším osobním příběhem.

Konstelace zobrazují skryté vlivy našeho prožívání, nebo přesvědčení, která nás drží v minulosti, slabosti a zacyklení. Zároveň nabízí hluboký proces spojení se svoji podstatou, osudem a zdrojem. Přináší nám úlevu a volnost, novou sílu i vědomí sebe. Nabízí nový pohled, nový začátek.

S čím konstelace pomáhají?

Práce s konstelacemi pomáhá v řadě životních situací a otázkách. Především jsou to naše životní křižovatky a výzvy. S tím souvisí rodinná témata, partnerské vztahy, děti, tělesné a duševní potíže. Dále povolání, životní směřování, sebevědomí, hledání smyslu apod. Pro mne jsou konstelace zobrazením neuvěřitelné síly osudu, růstu vědomí, studnicí moudrosti a lásky. Řekl bych, že konstelace nás dělají lidskými bytostmi.

Více o konstelacích a seminářích se dozvíte na mých stránkách Životní konstelace.cz