Živá imaginace

Imaginace

Imaginace je jeden z nejstarších nástrojů člověka k poznání i léčení, formou komunikace s duchovními a přírodními silami. Je zcela přirozenou lidskou schopností, druhem vnímání, stejně jako naše smysly, pocity i myšlení. Hlubinná imaginace, nebo také soustředěná představa ve stavu relaxace, přináší kontakt s přirozenou energií a moudrostí, která nás osobitě a jemně vede k harmonii, uzdravení a vlastní, jedinečné živosti.

Imaginace v sobě obsahuje vhled a růst a sílu, které jsou prostě nádherné. Jsme ve spojení s vyšším vedením, láskyplným a uzdravujícím. Jsme jeho součástí, jeho přítelem, jsme jím samým. Je to jako vrátit se domů.

Živá imaginace je inspirována tradičními naukami, šamanskou meditací a prací s podvědomím, hlubinnou imaginací a hypnoterapií. Jako průvodce imaginací využívám transformační proces s vnitřními zvířaty a energií čaker – Osobní totem, podle Steve Gallegose a hypnoterapii M. Ericksona.

S čím pomáhá imaginace?

Kde již nestačí naše vůle, zkušenosti, či rady z venčí a život se stává zraňujícím, je čas obrátit se do svého nitra. Jsou zde pomocníci, léčitelé, kteří nás znají víc, než sami tušíme. Práce s živou imaginací pomáhá obnovit naši přirozenou sílu, vyléčit dávná zranění a ztrátu důvěry v sebe, svůj smysl života.

Nejčastější témata v životě jsou psychosomatické obtíže a nemoci, nízká sebedůvěra, strachy, fóbie a úzkosti, deprese, vyhoření, obtížné vztahy apod. Nebo také hledání smyslu, životní přechody a krize, podpora kreativity a radosti ze života.