Zen Shiatsu

zen shiatsu říčany u prahy

Zen Shiatsu je japonská celostní masáž , kdy se užívá především tlaku, protahování a propojování energetických míst na těle. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty, ale užívá se také práce dlaní, kolen, loktů a chodidel. Masáž uvolňuje celé tělo, aktivuje přirozený samoléčebný proces a to nejen na tělesné úrovni, také v mysli, emocích a vnímání.

Shiatsu pracuje podle principu čínské medicíny s meridiány – energetickými drahami, akupunkturními body, přírodními cykly a elementy s vazbou na orgány i lidskou psychiku. Zároveň uvolňuje ztuhlé svalstvo, šlachy a klouby. Stimuluje a harmonizuje naši přirozenou vitální sílu, životní energii – čchi.

Zen Shiatsu je celostní, komplexní terapií, vycházející z dávné tradice přírodního léčení. Terapii doplňuji podle potřeby o metody energetického a psychosomatického léčení, diagnostiky podle životních a přírodních cyklů, aromaterapii k harmonizaci emočních procesů, reflexní terapii a čínskou masáž.

Jak probíhá shiatsu?

Shiatsu masáž se provádí na speciální podložce, futonu. Je vhodné pohodlné, sportovní oblečení. Součástí ošetření shiatsu je úvodní rozhovor a závěrečná relaxace. Ideální čas na shiatsu ošetření je 1,5 – 2 hodiny.

Poradna Meridijan

S čím shiatsu pomáhá?

  • Zen Shiatsu může účinně pomáhat při obtížích souvisejících se stresem a životním stylem, jako jsou bolesti hlavy, bolesti zad, bolesti svalů a kloubů, problémy s trávením, vysokým tlakem a další fyzické problémy.
  • Aktivuje pohyblivost a pružnost v zatuhlých částech těla, kloubech apod.
  • Účinně pomáhá při stresu, úzkosti, vyhoření a uvolnění emočních, energetických blokád. Stimuluje nervový systém, podporuje klidnou mysl a spánek.
  • Zvyšuje odolnost vůči nemocem, podporuje oběhové funkce, zlepšuje vitalitu. Pomáhá při detoxikaci a podpoře lymfatického sytému.
  • Přispívá k osobnímu rozvoji, porozumění procesům těla i duše. Rozvíjí naši přirozenost a sebevědomí.