Zen Shiatsu

zen shiatsu pešička

Zen Shiatsu

Zen Shiatsu je japonská masážní terapie, kdy se užívá především tlaku, protahování a propojování energetických míst na těle. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty, ale užívá se také práce dlaní, kolen, loktů a chodidel. Masáž uvolňuje celé tělo, aktivuje přirozený samoléčebný proces a to nejen na tělesné úrovni, také v mysli, emocích a vnímání.

Pracuje podle principu čínské medicíny s meridiány – energetickými drahami, akupunkturními body, učením pěti prvků a cyklů. Zároveň uvolňuje ztuhlé svalstvo, šlachy a klouby, obnovuje pružnost. Stimuluje a harmonizuje naši přirozenou vitální sílu, životní energii – čchi.

Jak probíhá Zen Shiatsu ?

Shiatsu masáž se provádí na podlaze, na speciální podložce, futonu. Je vhodné pohodlné, sportovní oblečení. Součástí ošetření shiatsu je úvodní rozhovor a závěrečná relaxace. Ideální čas na shiatsu ošetření je 1,5 – 2 hodiny. Kompletní terapii shiatsu doplňuji o energetické léčení a diagnostiku podle životních cyklů TČM a oblasti čaker.

V případě potřeby, nebo fyzických dispozic klienta lze použít masážní lehátko a využít další masážní techniky: table thai shiatsu, reflexní masáž, nápravné techniky, aroma touch – masáž s využitím esenciálních olejů.

zen shiatsu říčany
s čím pomáhá zen shiatsu

S čím Shiatsu pomáhá ?

  • Účinně pomáhá při obtížích souvisejících se stresem a životním stylem, jako jsou bolesti hlavy, migrény, vysoký tlak, problémy s trávením a vylučováním.
  • Při bolesti zad, beder, bolesti svalů a kloubů, problémy s hybností.
  • Účinně pomáhá při únavě, stresu, úzkosti, vyhoření, uvolnění emočních a energetických blokád.
  • Stimuluje nervový systém, podporuje klidnou mysl, spánek i soustředění.
  • Zvyšuje odolnost vůči nemocem, podporuje oběhové funkce, zlepšuje vitalitu. Pomáhá při detoxikaci a podpoře lymfatického sytému.
  • Přispívá k porozumění procesům těla i duše. Rozvíjí naši přirozenost a sebevědomí.

Vyberte si masáž pro sebe