Zen Shiatsu

Zen Shiatsu – manuální terapie

Zen Shiatsu je japonská celostní masáž , kdy se užívá především tlaku, protahování a propojování energetických míst na těle. Masáž uvolňuje celé tělo, navozuje stav tělesné a duševní pohody. Aktivuje samoléčebný proces a to nejen na tělesné úrovni, také v mysli, emocích a vnímání.

Zen Shiatsu ošetření pracuje podle principu čínské medicíny s meridiány – energetickými drahami, akupunkturními body, s přírodními elementy s vazbou na funkci orgánů i duševní procesy. Je využívána i energetická a intuitivní práce s tělem, harmonizace čaker, reflexní terapie i imaginace.

Jak to probíhá?

Shiatsu masáž se provádí na speciální podložce, futonu. Je vhodné pohodlné, sportovní oblečení. Nepoužívají se žádné oleje a jiné masážní prostředky. Masáž i ošetření lze provádět i na masážním lehátku, podle potřeb a dispozic klienta. Součástí ošetření shiatsu je i úvodní rozhovor a závěrečná relaxace. Ideální čas pro celkovou kůru je cca 1,5 – 2 hodiny.

Účinky Zen Shiatsu.

  • Zen Shiatsu může účinně pomáhat při léčbě onemocnění souvisejících se stresem, jako jsou bolesti hlavy a úzkost, problémy s trávením, vysokým tlakem, menstruací a dalšími psychosomatickými projevy.
  • Fyzické výhody Zen Shiatsu často zahrnují zlepšení oběhové a imunitní funkce, úlevu od lokalizované bolesti a další.
  • Zvyšuje odolnost vůči nemocem a stresu, zlepšuje celkovou vitalitu.
  • Stimuluje nervový systém, podporuje klidnou mysl i spánek.
  • Pomáhá při detoxikaci a podpoře lymfatického systému.
  • Přispívá k osobnímu rozvoji, porozumění procesům těla i duše.