Zen Shiatsu

Zen Shiatsu je japonská masážní terapie, kdy se užívá především tlaku, protahování a propojování energetických míst na těle. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty, ale užívá se také práce dlaní, kolen, loktů a chodidel. Masáž uvolňuje celé tělo, aktivuje přirozený samoléčebný proces a to nejen na tělesné úrovni, také v mysli, emocích a vnímání.

Shiatsu pracuje podle principu čínské medicíny s meridiány – energetickými drahami, akupunkturními body, přírodními cykly a elementy s vazbou na orgány i lidskou psychiku. Zároveň uvolňuje ztuhlé svalstvo, šlachy a klouby. Stimuluje a harmonizuje naši přirozenou vitální sílu, životní energii – čchi.

Shiatsu je celostní, komplexní terapií, vycházející z dávné tradice přírodního a dotykového léčení. Terapii doplňuji podle potřeby o energetické léčení, diagnostiku podle životních cyklů TČM, psychosomatiku a aromaterapii k harmonizaci emočních procesů.

Jak probíhá Zen shiatsu?

Shiatsu masáž se provádí na zemi, na speciální podložce, futonu. Je vhodné pohodlné, sportovní oblečení. Součástí ošetření shiatsu je úvodní rozhovor a závěrečná relaxace. Ideální čas na shiatsu ošetření je 1,5 – 2 hodiny.

V případě potřeby, nebo fyzických dispozic klienta je možné ošetření na lehátku s použitím dalších masážních technik, jako jsou table shiatsu, čínská masáž, aroma masáž, reflexní terapie.

S čím shiatsu pomáhá?

  • Účinně pomáhá při obtížích souvisejících se stresem a životním stylem, jako jsou bolesti hlavy, migrény, vysoký tlak, problémy s trávením a vylučováním.
  • Při bolesti zad, beder, bolesti svalů a kloubů, problémy s hybností.
  • Účinně pomáhá při únavě, stresu, úzkosti, vyhoření, uvolnění emočních a energetických blokád.
  • Stimuluje nervový systém, podporuje klidnou mysl, spánek i soustředění.
  • Zvyšuje odolnost vůči nemocem, podporuje oběhové funkce, zlepšuje vitalitu. Pomáhá při detoxikaci a podpoře lymfatického sytému.
  • Přispívá k porozumění procesům těla i duše. Rozvíjí naši přirozenost a sebevědomí.