Zen shiatsu – léčivá masáž

Naše tělo hovoří jasnou řečí svým vlastním jazykem. Můžeme mu porozumět? Pro řadu lidí je vztah k tělu klíčovým aspektem jak vůbec procítit život, ale i svoji duši, lásku a štěstí. Vše souvisí se vším a vše vyžaduje rovnováhu. Zen shiatsu masáž pracuje s rovnováhou. Vyrovnává, uvolňuje, podporuje, spojuje prázdné s plným, chladné s horkým, zatuhlé s měkkým, blokující s proudícím, zkrátka staví mosty tam, kde se energie chtějí setkat. Masáž probíhá pomocí tlaku, akupresury, protahování a stimulace reflexních zón. Uvolňuje zatuhlá místa a energetické blokády, obnovuje přirozený tok vitální léčivé energie a reflektuje i psychosomatické projevy těla vnější i vnitřní.

Jak probíhá masáž?

Masáž se provádí na lehátku či masážní podložce. Je vhodné volné a lehké oblečení. Ošetření obvykle trvá hodinu a půl. Obsahuje i krátkou konzultaci a doporučení.

S čím Zen shiatsu pomáhá?

  • Uvolňuje přirozený tok energie a vitality, obnovuje samoléčebný proces.
  • Uvolňuje stres a napětí, uvolňuje i dlouhodobé psychické blokády. Má psychosomatický efekt.
  • Pomáhá s nápravou u civilizačních chorob, bolestí a dalších problémů, jako jsou astma, alergie, problémy s trávením, bolesti hlavy, bolesti krku, bolesti zad, deprese, úzkosti, únavový syndrom a vyhoření, nedostatek vůle a sebedůvěry, nespavost, premenstruační syndrom, menstruační problémy, problémy se sexualitou a plodností, problémy s močovými cestami, problémy s krevním tlakem, atd..