Poradenství

poradenstvi jan pesicka

Celostní terapie a poradenství v oblasti psychosomatiky, sebepoznání, partnerských vztahů, rodiny a životní cesty. Cesta k harmonii i osobnímu rozvoji s metodami – systemické a rodinné konstelace, hlubinná imaginace – meditační terapie, aromaterapie.

Osobní konstelace

Individuální konstelace je formou osobního a rodinného poradenství, které vychází ze stejných principů, jako práce s konstelacemi ve skupině, jen se místo zástupců používají pojmenované papíry či předměty a v konstelaci zastupuje také průvodce.

Osobní konstelace rodinného, vztahového, či pracovního systému pomáhají k náhledu, diagnostice i pochopení situace, včetně psychosomatických souvislostí. Konstelace zobrazují skryté vlivy našeho prožívání a přesvědčení, která nás drží v minulosti, chaosu, či zacyklení.

Ukazují jasně proč se nám něco děje, co doopravdy chceme a také to, co už ne. Zároveň naznačují cestu jak z toho ven, jak jít dopředu, od utrpení k tvoření vlastního osudu. Konstelace nabízejí nový pohled, nový začátek, nové možnosti.

Více o systemických a rodinných konstelacích najdete na mých stránkách – Životní konstelace

Imaginace – meditační terapie

hlubinna imaginace

Přeladit se na zdraví

Jak nahlédnout do své duše? Hlubinná imaginace, meditace a hypnoterapie je práce s podvědomím, kdy nacházíme cestu k uzdravení skrze rozšířené vědomí a vnitřní vedení. V uvolněném stavu se nám otevírá hlubší rovina vnímání a citlivosti, zároveň se zvyšuje naše soustředění. S pomocí relaxace, procítění a vizualizace, se dostáváme často k překvapujícímu řešení našich obtíží. Rozpouštíme dlouholeté emoční bloky, naše strachy, obavy a podceňování. Naopak posilujeme naše přirozené schopnosti, svobodné prožívání a sebedůvěru.

Imaginace může být naším osobním nástrojem, inspirací, průvodcem našeho života, aby byl opravdu náš, zdravý, smysluplný a naplňující.

Aromaterapie

Vůně života a radosti

Aromaterapie – léčení vůní. Vůně s námi dělají divy a často na nevědomé úrovni. Ovlivňují naši náladu, hluboké pocity, vitální energii, vztahy, reakce a rozhodování. Jsou spojeny s našimi vzpomínkami, pozitivními či negativními asociacemi. Čich je nejméně vědomý smysl, avšak nejvíce silný a rozhodující. Působí přímo na náš limbický, nervový i hormonální systém.

Aromaterapie jako součást ozdravného procesu při zablokovaných pocitech, úzkostech, dlouhodobém stresu a napětí, nebo pro uvolnění vlastní přirozené energie, je výraznou pomocí a také diagnostikou.

Při konzultaci společně vybíráme léčivou kompozici esenciálních olejů podle čichového testu, preferencí, pocitů a asociací klienta. Vybraná autentická směs podporuje a ukotvuje naše přeladění, psychické i chemické, k novému uspořádání a harmonii.

Nejčastější témata v poradenství

  • Rodina, děti, partnerské vztahy, životní směr, rozhodování.
  • Psychosomatické obtíže, chronické bolesti, snížená imunita, alergie, apod.
  • Stavy nespokojenosti, strachu, stresu, úzkosti, vyhoření a další.
  • Osobní dovednosti, soustředění, učení, osobní rozvoj, rozšířené vědomí.