O mně

Jmenuji se Jan Pešička, narodil jsem se v roce 1967 ve znamení Blížence. Jaká byla má cesta k terapii? Alternativní terapii a sebepoznání se věnuji od roku 2005. Poznal jsem různé přístupy, které mne byly blízké, některé jsem prohluboval, zkoušel na sobě, některé opustil a vzal si jen kousek. Od přírodního léčení, přes masáže a zen shiatsu, hypnoterapii, koučinku, až k systemickým konstelacím.

Jan Pešička

V systemických konstelacích jsem našel filozofii, spojení se všemi oblastmi našeho života. Z rodinných konstelací B. Hellingera a jeho řádu lásky, později z životních konstelací W. Nellese a jeho Procesu životní integrace, čerpám stále inspiraci pro svoji práci i svůj život.

Samotná ochota vystavit se neznámému, aniž bychom cokoli hodnotili, je dostatečná k tomu, aby se vše samovolně vyléčilo.

Lákaly mne vždy přístupy, které byly celostní a sám jsem nacházel souvislosti mezi tělem, cítěním a myšlením. Skrze tyto přístupy jsem našel i svoji osobní invenci, přirozenost, která je při práci mým východiskem. Tím je harmonie – citlivost pro rovnováhu a soulad. A také cit pro tendence, potenciál a vše nevyjádřené. Proto je pro mne práce s konstelacemi přirozeným nástrojem, jak zprostředkovat cestu k harmonii ostatním. V rodině, ve vztazích, v osobním vyjádření.

Při terapii, práci s tělem, pracuji také s harmonizací a vyjádřením, prostřednictvím dotyků, reflexe a energie. Stejně jako v konstelaci neurčuji jak to má být. Jen následuji léčivý pohyb, tok energie a uvolňuji prostor pro samovolné uspořádání.

Těším se na setkání Jan Pešička