O mně

Jmenuji se Jan Pešička, narodil jsem se v roce 1967 ve znamení Blížence. Jsem otcem tří dcer, mám rád venkov, pohodu, krásu a rozmanitost země a lidského umu.

Jaká byla má cesta k terapii? Alternativní terapii a sebepoznání se aktivně věnuji od roku 2005. Poznal jsem různé přístupy, které mne byly blízké, některé jsem prohluboval, zkoušel na sobě, některé opustil a vzal si jen kousek. Od přírodního léčení, přes masáže a shiatsu, hypnoterapii, koučink až k systemickým konstelacím. Všechna získaná poznání a také svoji osobní zkušenost nyní předávám i využívám k pomoci lidem na jejich cestě k sebepoznání, osobní transformaci a vnitřnímu léčení.

Jan Pešička

V systemických konstelacích jsem našel filozofii, spojení se všemi oblastmi našeho života a to nejen ve vztazích v rodině, ale především ve vztahu k sobě samému – pohledu na sebe, z něhož pramení to, co se nám děje. A to i ve zdraví, z hlediska psychosomatiky, ve vztazích i v úspěšném bytí z hlediska sebehodnocení. Při práci s konstelacemi čerpám hlavně z přístupu Wilfrieda Nellese a jeho Procesu životní integrace, jenž vede k probuzení přímou cestou.

Jedna z podmínek jak žít autenticky, je zcela přijmout svůj původ a minulost takové jaké byly a jít dál.

Lákaly mne vždy přístupy, které byly celostní – praktické i duchovní. Sám jsem nacházel souvislosti mezi tělem, cítěním a myšlením. Má zvýšená citlivost pro harmonii i pro nevyjádřený potenciál mne umožňují pomáhat lidem najít vlastní cestu k harmonii se sebou samým.

Vím, že jedna část naší pouti je usmíření a to je asi hlavní doména konstelací. Ta další cesta je již na nás samotných a přesahu lidského vědomí, kdy se dokážeme ladit na to vyšší v nás a spoluvytvářet lepší realitu. Cesta stále pokračuje.

Těším se na setkání Jan Pešička

Audio a video odkazy

Cesty k sobě – Konstelace osobního příběhu – video

Návrat k sobě, konstelace osobního příběhu, rádio SVCS

Návrat k sobě – audio